O Artyście

 

Agnieszka Szarawara

Urodzona w 1988 roku. Mieszkanka Zdyni (Beskid Niski). Nauczycielka oraz animatorka kultury. Absolwentka Pedagogiki na wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Malarstwem zajmuje się amatorsko. Jej obrazy zostały wyeksponowane między innymi na wystawie w Bardejovie ( Słowacja) czy podczas Łemkowskiej Watry. Na co dzień jej dzieła można zobaczyć w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Zdyni.

Duże znaczenie w jej twórczości ma fakt ,iż jej dzieła powstają za pomocą niestandardowych technik ,które zazwyczaj sama wymyśla. Maluje także obrazy olejne, akwarele oraz pastele.

Przed rozpoczęciem studiów jej osobowość artystyczna dojrzewała powoli poszukując własnego toru tworząc przy tym obrazy z pejzażami Beskidu Niskiego. W trakcie studiów ten szablon uległ zmianie i głównymi bohaterami jej twórczości stały się maki, które zyskały wielką popularność i uznanie ze strony prywatnych kolekcjonerów i środowisk twórczych. Po ukończeniu studiów do jej twórczego świata zagościły elementy ludowe tworząc pastelami przepojone kolorami ,specyficzne dzieła na wzór mandali.

Jej obrazy znajdują się u prywatnych kolekcjonerów w Polsce i za granicą.

Oprócz malarstwa zajmuje się także decoupage, stringart, malowaniem na szkle czy drewnie. Jako pedagog i animator przekazuje wiedzę i pomysły młodszym i starszym na warsztatach plastycznych min. prowadziła warsztaty plastyczne w ramach projektu „Międzypokoleniowy most twórczej tradycji”.